سبد خرید شما
  • هیچ محصولی برای نمایش وجود ندارد

فیروزه کوبی هنر نشاندن قطعات سنگ فیروزه بر روی ظروف مسی یا برنجی به صورت نظم یافته، به شکل موزاییکی و با نهایت دقت و ظرافت میباشد.قدمت این هنر زیبا به حدود 70 سال پیش می رسد که یوسف حکمیان-پایه گذار فیروزه کوبی در ایران - آن را به مشهد آورد و بیست سال طول کشید تا فردی به نام حاج داداش بتواند فیروزه کوبی را به اصفهان بیاورد و مسبب شکوفایی و رواج این هنر فاخر در اصفهان گردد.


فیروزه کوبی روی مس


در ساخت ظروف فیروزه کوبی قبل از هر چیزی بایستی خرده سنگ های فیروزه ی غیر قابل استفاده جمع آوری گردد.سنگ فیروزه ی اصل از معادن نیشابور استخراج می گردد و از همان جا باید سنگ مورد نیاز تهیه شود.این سنگ در شهر های دیگری هم چون کرمان و کرمانشاه نیز یافت می شود، اما در میان آنها سنگ فیروزه ی نیشابور است که حرف اول را می زند و هیچ سنگی نمی تواند جایگزین زیبایی و اصالت آن شود.


قیمت آجیل خوری فیروزه


در مرحله ی بعد ظرف یا زیور آلات مورد نظر را تحت دمای بالای 30 درجه ی سانتی گراد حرارت می دهند، سپس بر روی قسمت هایی از ظرف که بایستی فیروزه کوبی روی آن انجام گردد، لاک پودر شده ریخته می شود. این لام بر اثر حرارت شکل مذاب و چسبنده پیدا می کند.حال زیر ساخت مورد نظر آماده ی نشاندن قطعات سنگ فیروزه بر روی آن است.این کار دقت، ظرافت و نظم خاصی را می طلبد.


آجیل خوری فیروزه


در آخرین مرحله قسمت های فیروزه کوبی شده را برای زیبا تر بنظر رسیدن، به وسیله ی سنگ آب سان میکنند.حال اثر فیروزه کوب آماده است و ترکیب سنگ های فیروزه ای رنگ به همراه لاک های تیره رنگی که در فواصل این سنگ ها نمایان است، بسیار زیبا و حیرت آور هستند و همین زیبایی چشم نواز آن است که خرید و فروش فیروزه کوبی اصفهان را رونق بخشیده است.


خرید آجیل خوری فیروزه کوب


تصورات بر این است که قیمت فیروزه کوبی اصفهان قدری بالاست، اما با وجود سنگ های گران بهای بکار رفته شده در آن میبینید که قیمت آن چنانی هم ندارد.

آجیل خوری فیروزه کوب یکی از همین آثار است که تنها با  قیمت  190000 تومان در تک سبد عرضه شده است.


خرید
این فروشگاه توسط فروشگاه ساز پروفی طراحی و اجرا گردیده است