سبد خرید شما
  • هیچ محصولی برای نمایش وجود ندارد

هنر میناکاری و ظروفی که با این هنر ساخته میشوند از ارزش بالایی برخوردار هستند.سابقه هنر میناکاری به هزاران سال قبل برمیگردد. در زمان اشکانیان و ساسانیان این هنر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است. محصولات میناکاری بسیار زیبا می باشند و از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. هنر میناکاری در شهر اصفهان رواج دارد و استادکاران اصفهانی آثار زیبایی را با به کار گیری این هنر میسازند. در فرهنگ لغت معین کلمه ی مینا اینگونه تعریف شده است: ماده ای شفاف و شیشه ای که آن را بر روی فلزات گوناگون یا کاشی به کار میبرند و جهت کشیدن نقش و نگار از آن استفاده می نمایند.


میناکاری


محصولات میناکاری بسیار متنوع بوده و شامل گلدان میناکاری، بشقاب میناکاری، گلابپاش مینا و ... می باشد. این محصولات را میتوان به عنوان یک هدیه ارزشمند به اطرافیان و دوستان هدیه داد. نقوشی که بر روی بدنه ی این محصولات به کار رفته است معمولا شامل نقوش هندسی،گیاهی،حیوانات و... می باشد.
گلدان-مینا-کاری


رنگهایی که این نقوش را زیباتر کرده اند از جنس رنگهای کوره ای بوده و دارای مقاومت و کیفیت بالایی هستند. هنر قلم زنی با میناکاری نیز ادغام میگردد و معمولا در مرحله ی زیر ساخت ظروف از آن استفاده میگردد.


گلدان-مینا


فلزاتی که برای میناکاری استفاده میشود عمدتا مس بوده و در درجات بعدی از نقره و طلا نیز استفاده میشود. گلدان میناکاري که به شکل امروزی رواج دارد معمولا همراه با یک جعبه چوبی مشبک درب دار عرضه میشود. با کمک لیزر طرح های سفارشی بر روی گلدان و یا جعبه چوبی انجام میشود. در حالت کلی محصولات میناکاری بسیارمتنوع بوده و پاسخگوی هر نیاز و سلیقه ای می باشند.


هنر-مینا-کاری


این فروشگاه توسط فروشگاه ساز پروفی طراحی و اجرا گردیده است